REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Na stacji Łódź Kaliska podróżni korzystają z kolejnych trzech nowych peronów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Na stacji Łódź Kaliska podróżni korzystają z kolejnych trzech nowych peronów [ZDJĘCIA]
Od niedzieli, 6 listopada na stacji Łódź Kaliska podróżni korzystają z kolejnych trzech nowych peronów. Są windy, ławki i wiaty. Nowe przejścia podziemne ułatwią komunikację. Możliwości kolei w aglomeracji i regionie zwiększy otwarcie wiaduktu wschodniego nad al. ks. bp Władysława Bandurskiego. Inwestycja za 339 mln zł jest realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych.
Kolejne polskie firmy zainwestują w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne polskie firmy zainwestują w Małopolsce, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji
Krakowski Park Technologiczny wydał przedsiębiorcom z Małopolski kolejne decyzje o wsparciu w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Umożliwi im to skorzystanie ze zwolnień podatkowych i dynamiczny rozwój ich działalności. Ze wsparcia skorzystają firmy: IPS Europe sp. z o.o., BIG+, Hardtop Centrum Odlewnictwa, TEMARD Piekarnia ze Smakiem i POLMARK sp. z o.o. sp.k. Łącznie, tych pięć firm planuje zainwestować ponad 53 miliony złotych w zwiększenie zdolności produkcyjnych, modernizację zakładów i rozwój technologiczny.
[Wrocław] Wrocław z okna twojego domuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław z okna twojego domu
Natura Bystrzycy, uroki nadodrzańśkiej zabudowy i zieleń w centrum miasta – zachwycające widoki z ok...
Osiedle Leśneinwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Leśne
Łódź, Widzew, Ludwika Benoit 44
Nova Fabrykainwestycja
Pokaż inwestycję
Nova Fabryka
Łódź, Polesie, Mikołaja Kopernika 15
Kuehne+Nagel otworzyło nowoczesne centrum dystrybucyjne w Szczecinieartykuł
Pokaż artykuł
Kuehne+Nagel otworzyło nowoczesne centrum dystrybucyjne w Szczecinie
Kuehne+Nagel otworzyło nowoczesne dedykowane centrum dystrybucyjne w Szczecinie. Obiekt o powierzchni blisko 21 000 mkw. jest wyposażony w 18 ramp załadunkowych oraz nowoczesne rozwiązania magazynowe, takie jak system regałów wjazdowych (drive-in), roboty paletyzujące, przenośniki teleskopowe oraz zautomatyzowane maszyny pakujące i foliujące. Powstały nowe miejsca pracy.
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowieartykuł
Pokaż artykuł
Setki nowych miejsc pracy. Gigant z branży modowej inwestuje w Głogowie
Na Dolnym Śląsku powstaną kolejne nowe miejsca pracy. Tym razem w liczącym ponad 61 tysięcy mieszkańców Głogowie. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, pozyskał nowego najemcę do swojej inwestycji w tym dolnośląskim mieście. Powstaną setki nowych miejsc pracy.
Holenderska firma TMF Group zwiększa zatrudnienie w swoim Europejskim Centrum Rozwoju w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma TMF Group zwiększa zatrudnienie w swoim Europejskim Centrum Rozwoju w Katowicach
Kolejna zagraniczna firma stawia na Katowice. Tym razem jest to holenderska firma TMF Group, która specjalizuje się w świadczeniu usług w obszarach kadr i płac, podatków i księgowości oraz sekretariatu korporacyjnego.
Niemiecki gigant otworzy fabrykę w Radomiuartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki gigant otworzy fabrykę w Radomiu
Kolejna duża, zagraniczna inwestycja w Polsce. Tym razem w liczącym ponad 193 tysiące mieszkańców Radomiu, drugim co do wielkości mieście w województwie mazowieckim. Niemiecka Grupa Egelhof, dostawca technologii sterowania dla przemysłu motoryzacyjnego i grzewczego, zdecydowała się na otwarcie swojej pierwszej fabryki w Polsce. Nowoczesny zakład o powierzchni 14 tys. metrów kwadratowych zostanie otwarty w IV kwartale 2025 roku. Powstaną nowe miejsca pracy.
Panattoni wybuduje nowy park przemysłowy w Sosnowcu. Hebe pierwszym najemcąartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni wybuduje nowy park przemysłowy w Sosnowcu. Hebe pierwszym najemcą
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ruszy w grudniu z budową nowego parku w województwie śląskim – Panattoni Park Sosnowiec V. Inwestycja obejmie docelowo dwa budynki o łącznej powierzchni ponad 52 000 mkw. Pierwszym najemcą jest ogólnopolska sieć drogerii Hebe, dla której w ramach obiektu zostanie przygotowane centrum dystrybucyjne w formule BTS. Powstaną nowe miejsca pracy.
Kolejna międzynarodowa firma dołączyła do grona najemców Konstruktorska Business Centerartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna międzynarodowa firma dołączyła do grona najemców Konstruktorska Business Center
Kolejna międzynarodowa firma dołączyła do grona najemców biurowca Konstruktorska Business Center, należącego do Golden Star Estate Group. Został nim dostawca rozwiązań z zakresu tłumaczeń, globalnego marketingu cyfrowego oraz zarządzania treścią, który wynajął ok. 14 tys. mkw. powierzchni biurowej w tym budynku zlokalizowanym przy ul. Konstruktorskiej, na warszawskim Mokotowie. Tym samym, firma z sukcesem zakończyła rekomercjalizację budynku, który jest obecnie w 100 proc. wynajęty.
Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka dużych magazynów energii?artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku powstanie fabryka dużych magazynów energii?
Jest szansa na kolejną dużą inwestycję w województwie dolnośląskim. SLV Group, znany producent nowoczesnych systemów rusztowań modułowych (SLV-M) oraz rusztowań fasadowych (elewacyjnych) zwanych również rusztowaniami ramowymi (SLV-73 I SLV-70), zamierza rozszerzyć swoją działalność o dystrybucję, a następnie produkcję dużych magazynów energii. W Cieślach koło Oleśnicy (powiat oleśnicki, gmina Oleśnica), ok. 30 kilometrów na północny wschód od Wrocławia może powstać nowoczesna fabryka.
W Tarnobrzegu powstanie nowy, duży obiekt handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Tarnobrzegu powstanie nowy, duży obiekt handlowy [WIZUALIZACJE]
W województwie podkarpackim, w liczącym ponad 44 tysiące mieszkańców powstanie nowy, duży obiekt handlowy. Inwestorem Pasażu Dominikańskiego, który powstaje w centrum miasta, jest firma Wo-Kar Inwestycje, a generalnym wykonawcą – Strabag. Otwarcie obiektu zostało zaplanowane na listopad 2025 roku.
Globalny gigant z branży automotive otworzył fabrykę w woj. lubuskimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant z branży automotive otworzył fabrykę w woj. lubuskim
W uroczystości wziął udział wicemarszałek województwa lubuskiego Hubert Harasimowicz.
Zielone nowości na Księżym Młynie. Ogrody fasadowe i kwitnące podwórka [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zielone nowości na Księżym Młynie. Ogrody fasadowe i kwitnące podwórka [ZDJĘCIA]
Zakończona niedawno rewitalizacja Księżego Młyna to nie tylko odnowione budynki, miejsca dla kultury i biznesu oraz przestrzeń do relaksu. Na zabytkowym osiedlu pojawiło się także wiele nowej zieleni. Efekty tej metamorfozy zachwycają!
W województwie lubelskim powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W województwie lubelskim powstanie nowy park handlowy [WIZUALIZACJE]
Miasto Krasnystaw w województwie lubelskim staje się świadkiem kolejnego etapu rozwoju marki Smart Park, dzięki rozpoczętym właśnie pracom budowlanym mającym na celu modernizację i dostosowanie istniejącego budynku do najnowszych standardów. Inwestycja ta jest efektem zaufania, jakie firma zdobyła wśród inwestorów oraz najemców przy realizacji wcześniejszych projektów, co pozwoliło spółce Smart Park szybko uzyskać finansowanie inwestycji.
Firma z branży automotive Brose Sitech otworzyła nowe biuro we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Firma z branży automotive Brose Sitech otworzyła nowe biuro we Wrocławiu
Kolejna zagraniczna z branży automotive stawia na stolicę Dolnego Śląska. Tym razem jest to firma Brose Sitech, która zdecydowała się na otwarcie nowego biura we Wrocławiu.
Miliardy złotych zainwestowane przez ORLEN zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polakówartykuł
Pokaż artykuł
Miliardy złotych zainwestowane przez ORLEN zwiększają bezpieczeństwo energetyczne Polaków
Rekordowe 36 mld zł Grupa ORLEN przeznaczy tylko w tym roku na realizację strategicznych inwestycji trwale zwiększających bezpieczeństwo energetyczne i niezależność surowcową Polski. To o 12 mld zł więcej niż wyniosły łączne wydatki koncernu na inwestycje w latach 2008-2015. Zgodnie ze strategią, do 2030 roku, na inwestycje ORLEN przeznaczy łącznie 320 mld zł.
ALDI otworzy pierwszy w Łodzi sklep w formacie Urban artykuł
Pokaż artykuł
ALDI otworzy pierwszy w Łodzi sklep w formacie Urban
Niemiecka sieć ALDI otworzy pierwszy w Łodzi sklep w formacie Urban. Powstanie przy ul. Rewolucji 1905 r. w Łodzi. Sklep nawiązujący do historycznej zabudowy, zostanie otwarty w perspektywie roku. Ze względu na swoją wyjątkowość już teraz ma on wpływ na ważny aspekt rewitalizacji miasta w duchu nowoczesności. To kolejny w portfolio ALDI, a pierwszy w Łodzi sklep w formacie Urban, który jest odpowiedzią na potrzeby klientów i wymogi tkanki miejskiej.
Trwa budowa nowego podziemnego przystanku kolejowego Łódź Koziny [FILM + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa nowego podziemnego przystanku kolejowego Łódź Koziny [FILM + ZDJĘCIA]
Łódź Koziny to budowany podziemny przystanek osobowy w tunelu średnicowym, położony w Łodzi, w dzielnicy Bałuty, na granicy Żubardzia i Kozin, u zbiegu ulicy Drewnowskiej z Kasprzaka i Aleją Włókniarzy w obrębie komory rozjazdowej. Koszt tej inwestycji to blisko 188 mln zł. Inwestycja realizowana z udziałem środków POIiŚ zwiększy rolę kolei w połączeniach aglomeracyjnych i dalekobieżnych.
REKLAMA